Aktualności Izby Celnej w Łodzi

 

Łódzka Służba Celna na miejskich obchodach Święta Policji

23.07.2014

18 lipca br. na Placu gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Łodzi odbyły się miejskie obchody Święta Policji połączone z Jubileuszem 15-lecia Komendy Miejskiej.

więcej »

Handel nielegalnymi wyrobami akcyzowymi udaremniony

08.07.2014

Ponad 3 tys. paczek papierosów oraz 25 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy zarekwirowali wspólnie funkcjonariusze Służby Celnej z Sekcji Dozoru Oddziału Celnego w Kutnie oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.

więcej »

Podziękowania od Marszałka Województwa dla łódzkiej Służby Celnej

07.07.2014

Z okazji 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w wielu miastach na terenie całego kraju odbyły się liczne uroczystości, festyny oraz koncerty. Izba Celna w Łodzi wzięła aktywny udział w obchodach tego jubileuszu, wspierając Marszałka Województwa Łódzkiego w organizacji VI Pikniku Funduszy Europejskich na Rynku Manufaktury w Łodzi oraz Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Bełchatowie.

więcej »

Wakacyjna akcja informacyjna łódzkich celników

01.07.2014

Rozpoczął się czas letnich urlopów. Tradycyjnie jak, co roku Służba Celna prowadzi w tym właśnie okresie wiele akcji informacyjnych. Funkcjonariusze omawiają wówczas przepisy, których należy przestrzegać podróżując, by nieświadomość obowiązujących zasad nie stała się źródłem problemów turystów powracających z letniego wypoczynku.

więcej »

Spotkanie z przedsiębiorcami

23.06.2014

Od 2012 roku łódzka Izba Celna współpracuje z Centrum Obsługi Eksporterów i Inwestorów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego organizując m. in. spotkania informacyjne dla przedsiębiorców. Trzeci już cykl spotkań zainaugurował przeprowadzony w kwietniu br. wykład poświęcony ogólnym zasadom obrotu towarowego z zagranicą.  W minionym tygodniu, funkcjonariusze Służby Celnej ponownie spotkali się z łódzkimi przedsiębiorcami.

więcej »

Celnicy i policjanci wspólnie wykryli kontrabandę

12.06.2014

Ponad 15 tys. paczek papierosów bez polskiej akcyzy oraz 104 litry nielegalnego spirytusu wykryli podczas wspólnej kontroli funkcjonariusze łódzkiej Służby Celnej z Urzędu Celnego II w Łodzi, Sekcja Dozoru w Kutnie oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.

więcej »

Mundurowy Dzień Dziecka

03.06.2014

Nie cichły odgłosy radiowozów, strażacka drabina raz po raz unosiła się w górę, a wojskowy Rosomak musiał przetrwać prawdziwe oblężenie. 1 czerwca 2014 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbył się Mundurowy Dzień Dziecka.

więcej »

Konferencja podatkowa z udziałem łódzkiej Służby Celnej

16.05.2014

Jedną z ośmiu grup głównych interesariuszy Służby Celnej w odniesieniu do których zdefiniowane zostały zarówno cele jak i programy strategiczne we wprowadzonej w ubiegłym roku Strategii działania Służby Celnej na lata 2014-2020 są partnerzy wywodzący się z instytucji i organów publicznych oraz różnych organizacji. Służba Celna oferuje im przede wszystkim zaangażowanie we wspólne inicjatywy ugruntowujące współpracę oraz wspomagające realizację zadań.

więcej »

Łódzkie obchody 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

09.05.2014

223 lata temu uchwalono w Polsce pierwszą w Europie konstytucję – Ustawę rządową z dnia 3 maja i mimo, że przetrwała ona zaledwie 14 miesięcy, to do dzisiaj jest polskim symbolem demokracji.

więcej »

Łódzka Służba Celna uczciła 10-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

05.05.2014

W tym roku mija dziesięć lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w województwie łódzkim zaplanowano wiele imprez i pikników, które pokazują jak wiele zmian zaszło w naszym województwie i w całym kraju przez te dziesięć lat. Tegoroczne imprezy mają charakter wyjątkowy, bo oprócz świętowania dziesiątej rocznicy przestąpienia Polski do UE, są również znakomitą okazją do zaprezentowania projektów realizowanych z udziałem środków pochodzących z funduszy europejskich. To też dobra okazja do zaprezentowania zadań, jakie wykonują celnicy w zjednoczonej Europie.

więcej »

Gry Hazardowe
EMCS
EORI - Wspolnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotow GospodarczychZanim podpiszesz

Elektroniczna Skrzynka Podawcza