Aktualności Izby Celnej w Łodzi

 

Łódzka Służba Celna podsumowała miniony rok

28.01.2015

26 stycznia obchodzony ustanowiony przez Światową Organizację Celną (WCO), Światowy Dzień Celnictwa. Historycznie święto to wiąże się z datą 26 stycznia 1953, kiedy to w Brukseli odbyła się inauguracyjna Sesja Rady Współpracy Celnej.

więcej »

Ułatwienia dla biznesu – podsumowanie konferencji

27.01.2015

26 stycznia w warszawskiej siedzibie Business Centre Club odbyła się konferencja z okazji Światowego Dnia Celnictwa z udziałem wiceministra finansów, Szefa Służby Celnej nadinsp. Jacka Kapicy. Przedsiębiorcy i dziennikarze mogli zapoznać się z kluczowymi usługami Służby Celnej dla biznesu i podróżnych z wykorzystaniem technologii informatycznych.

więcej »

„Nielegalna fabryka” tytoniu na Górnej zlikwidowana

23.01.2015

Ponad 2 tony tytoniu zarekwirowali wspólnie łódzcy funkcjonariusze Służby Celnej oraz CBŚP w trakcie kontroli przeprowadzonej w czwartek (22.01.br.) na terenie posesji położonej w dzielnicy Górna.

więcej »

Funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej zlikwidowali nielegalną „fabrykę tytoniu”

19.01.2015

Ponad 2 tony tytoniu zarekwirowali wspólnie funkcjonariusze łódzkiej Służby Celnej oraz funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w trakcie kontroli przeprowadzonej w piątek (16.01.br.) na terenie posesji położonej w powiecie łowickim.

więcej »

Magazyn nielegalnych wyrobów akcyzowych

16.01.2015

Prawie 43 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, a także nielegalny alkohol i tytoń zarekwirowali piotrkowscy funkcjonariusze Służby Celnej w trakcie kontroli przeprowadzonej 15 stycznia br. na terenie powiatu radomszczańskiego.

więcej »

Łódzcy celnicy w XXIII. Finale WOŚP

12.01.2015

Już po raz piąty funkcjonariusze łódzkiej Służby Celnej wzięli udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej »

Spotkanie świąteczne służb mundurowych

23.12.2014

18 grudnia 2014 roku, w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbyło się spotkanie wigilijne służb mundurowych województwa łódzkiego.

więcej »

Spotkanie w Łódzkim Urzędzie Marszałkowskim

23.12.2014

We wtorek, 16 grudnia, miało miejsce ostatnie w mijającym roku spotkanie ekspertów łódzkiej Służby Celnej z przedsiębiorcami. Funkcjonariusze zapoznali przedstawicieli podmiotów gospodarczych prowadzących działalność na terenie województwa łódzkiego z ograniczeniami w obrocie towarowym z zagranicą ustanowionymi z uwagi na ochronę środowiska naturalnego, prawo własności intelektualnej oraz ochronę zabytków.

więcej »

Łódzcy celnicy wsparli akcję „Podziel się Wigilią”

19.12.2014

Kilkaset paczek świątecznych dla dzieci uda się przygotować dzięki pomocy funkcjonariuszy i pracowników łódzkiej Służby Celnej, którzy z ogromnym zaangażowaniem wsparli tegoroczną edycję akcji dobroczynnej „Podziel się Wigilią”.

więcej »

Zgubne przyzwyczajenie

15.12.2014

Ponad 1.3 tys paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zarekwirowali funkcjonariusze Służby Celnej z Urzędu Celnego I w Łodzi w trakcie kontroli przeprowadzonej 8 grudnia br. Nielegalny towar posiadła kobieta wielokrotnie zatrzymana do tej pory na handlu kontrabandą.

więcej »

Gry Hazardowe
EMCS
EORI - Wspolnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotow GospodarczychZanim podpiszesz

Prawa konsumenta

Elektroniczna Skrzynka Podawcza