Aktualności Izby Celnej w Łodzi

 

Wizyta młodzieży na łódzkim lotnisku

27.03.2015

Młodzież z klasy o profilu logistycznym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi gościła w miniony wtorek (24.03.) w Porcie Lotniczym w Łodzi im. Władysława Reymonta. Wycieczka nie mogła ominąć Oddziału Celnego zlokalizowanego na łódzkim "Lublinku".

więcej »

Skuteczne działania przeciwko nielegalnemu hazardowi

24.03.2015

W piątek 20 marca br. łódzcy funkcjonariusze Służby Celnej w Urzędu Celnego I w Łodzi oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji Pabianicach przeprowadzili kontrolę lokalu, w którym nielegalnie urządzane były gry na automatach.

więcej »

Kontrole na targowiskach

20.03.2015

Ponad 17,6 tys. sztuk papierosów, a także tytoń bez polskich znaków akcyzy zarekwirowali funkcjonariusze łódzkiej Służby Celnej w trakcie kontroli przeprowadzonych w minionym tygodniu w Głuchowie i Łodzi.

więcej »

Funkcjonariusze CBŚ Policji i łódzkiej Służby Celnej wspólnie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą nielegalnie produkującą wyroby tytoniowe

13.03.2015

Funkcjonariusze łódzkiej Służby Celnej i Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się produkcją nielegalnego tytoniu i papierosów. Straty Skarbu Państwa z tytułu przestępczej działalności członków grupy przekraczają 17 mln złotych.

więcej »

Spotkanie z przedsiębiorcami

10.03.2015

9 marca br. w siedzibie Izby Celnej w Łodzi odbyło się spotkanie z przedstawicielami, działających na terenie województwa łódzkiego firm posiadających świadectwo Upoważnionego przedsiębiorcy (AEO) oraz firm korzystających z pozwoleń na stosowanie procedur uproszczonych. Spotkanie było poświęcone prezentacji proponowanych przez Służbę Celną uslug elektronicznych oraz rozwiązań wspomagających obrót towarowy z zagranicą.

więcej »

"Dopalacze" nie trafią na rynek

12.02.2015

Funkcjonariusze łódzkiej Służby Celnej zapobiegli wprowadzeniu na rynek 30 kilogramów substancji psychoaktywnej 3-MMC, używanej w tzw. dopalaczach. Zarekwirowana substancja mogła posłużyć do wyprodukowania ok. 60 tys. "działek" wartych co najmniej 2 miliony złotych.

więcej »

“Narkotyki-Druga strona medalu”

05.02.2015

W minionym tygodniu (30.01.) funkcjonariusze łódzkiej Służby Celnej z Wydziału Zwalczania Przestępczości uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu. Na zaproszenie dyrektora pani Anny Dolewy przybyli do Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza w Dobroniu, gdzie dla około 200 uczniów gimnazjum, ich rodziców i nauczycieli przeprowadzili prelekcję "Narkotyki - Druga strona medalu".

więcej »

Funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej zlikwidowali nielegalną „fabrykę papierosów”

03.02.2015

Ponad 1,5 mln szt. papierosów oraz ponad 2 tony tytoniu zarekwirowali wspólnie funkcjonariusze łódzkiej Służby Celnej oraz funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w trakcie kontroli przeprowadzonej w minionym tygodniu, w Piotrkowie Trybunalskim.

więcej »

Łódzka Służba Celna podsumowała miniony rok

28.01.2015

26 stycznia obchodzony ustanowiony przez Światową Organizację Celną (WCO), Światowy Dzień Celnictwa. Historycznie święto to wiąże się z datą 26 stycznia 1953, kiedy to w Brukseli odbyła się inauguracyjna Sesja Rady Współpracy Celnej.

więcej »

Ułatwienia dla biznesu – podsumowanie konferencji

27.01.2015

26 stycznia w warszawskiej siedzibie Business Centre Club odbyła się konferencja z okazji Światowego Dnia Celnictwa z udziałem wiceministra finansów, Szefa Służby Celnej nadinsp. Jacka Kapicy. Przedsiębiorcy i dziennikarze mogli zapoznać się z kluczowymi usługami Służby Celnej dla biznesu i podróżnych z wykorzystaniem technologii informatycznych.

więcej »

Gry Hazardowe
EMCS
EORI - Wspolnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotow GospodarczychZanim podpiszesz

Prawa konsumenta

Elektroniczna Skrzynka Podawcza